logo

Wago szybkozłączki

Wago szybkozłączki

Bezgwintowa technologia zacisku wynaleziona przez WAGO wyznaczyła przed ponad 30 laty nowe standardy dla instalacji elektrycznych.


Na tej bazie opracowaliśmy wiele nowych serii wyrobów i dzisiaj WAGO jest światowym liderem oferującym rozwiązanie dla wszystkich
powszechnie stosowanych systemów połączeń.

SERIA SZYBKOZŁĄCZEK WAGO 2273 !


Przezroczysta obudowa złączki do puszek instalacyjnych gwarantuje bezpieczne i bezbłędne podłączanie przewodów jednodrutowych.

Złączka COMPACT do puszek instalacyjnych 2273. Tak mała, a tak wielka.

W jaki sposób tworzy się złączkę instalacyjną wszechczasów? Minimalizuje się wymiary, zachowując maksimum komfortu i bezpieczeństwa:

Komfort pod każdym względem

Małe, ale o dużych możliwościach! Złączki do puszek instalacyjnych COMPACT z serii 2273 są o ponad 50% mniejsze niż sprawdzone miliardy razy złączki "WAGO" z serii 273. A to oznacza sporą oszczędność miejsca. Ponadto możliwość tworzenia dowolnych kombinacji przewodów o przekrojach od 0,5 do 2,5 mm², prąd nominalny do 24 A i wyraźne rozróżnienie kolorystyczne ułatwiające szybką identyfikację – wszystko to stwarza doskonałe warunki do tworzenia instalacji. Nowa złączka "WAGO" jest bardziej komfortowa niż kiedykolwiek wcześniej!

Wszystko pod kontrolą

Przezroczysta obudowa umożliwia kontrolę wzrokową prawidłowego ułożenia przewodów. Wizjer do kontroli ochrony przed dotykiem pozwala sprawdzić, czy z przewody zostały prawidłowo odizolowane. Otwory pomiarowe są przystosowane do wszystkich dostępnych w handlu końcówek pomiarowych.


SERIA SZYBKOZŁĄCZEK WAGO 222 !


Przy pomocy wyrobów z serii 222 można łączyć ze sobą przewody jedno- i wielodrutowe oraz linkowe w szerokim zakresie przekrojów

Uniwersalna seria 222 do przewodów linkowych, jedno- i wielodrutowych. Przy zakresie zacisku 0,08 mm² – 2,5mm² „j“/4 mm² „l“ można je stosować do wszystkich przewodów przyłączeniowych opraw oświetleniowych, instalacji sterowania żaluzjami i markizami, otwierania drzwi i bram, instalacji nagłaśniających, pomp, głośników ... i to bez użycia narzędzi.

Mocną stroną serii 222 jest możliwość łączenia przewodów różnego typu i o różnych przekrojach. Złączek tych można użyć zarówno w instalacji nagłaśniającej, jak i podłączenia kuchenki elektrycznej.

WAGO 222 - na wszystkie problemy i do wszystkich zastosowań!

SERIA SZYBKOZŁĄCZEK WAGO 221 !

Złączki instalacyjne do wszystkich rodzajów przewodów: jeszcze mniejsze i bardziej poręczne

Jeszcze bardziej perfekcyjne: złączki instalacyjne z serii 221, przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów, wyznaczają nowe standardy. W porównaniu do poprzedniej serii 222 są one o 40% mniejsze i znacznie łatwiejsze w obsłudze.

Dzięki złączkom instalacyjnym, przeznaczonym do instalacji elektrycznej, nawet na niewielkiej przestrzeni możliwy jest szybki i bezpieczny montaż przewodów jednodrutowych, linkowych i wielodrutowych w puszkach instalacyjnych: zapewniają to mniejsze o 40% wymiary, w porównaniu do serii 222, przezroczysta obudowa, prostsza obsługa oraz dwa otwory pomiarowe.

Złączki instalacyjne – duże ułatwienie w codziennej pracy

Złączki instalacyjne COMPACT WAGO, dzięki ekstremalnie małym wymiarom, idealnie nadają się do zastosowania na niewielkiej przestrzeni. Są one znacznie wygodniejsze w montażu oraz ułatwiają ewentualną rozbudowę instalacji.

Kolejna zaleta: przezroczysta obudowa, dzięki której można łatwo sprawdzić, czy przewody są prawidłowo umieszczone w zacisku oraz czy są odizolowane na odpowiedniej długości. Dwa łatwo dostępne otwory pomiarowe, jeden od strony płaszczyzny podłączania przewodów oraz drugi, umieszczony po przeciwległej stronie, pozwalają na dokonanie pomiaru nawet przy podłączonych przewodach.

Złączki instalacyjne imponują ułatwioną obsługą: odchylenie i opuszczenie dźwigni otwierającej zacisk jest wreszcie możliwe przy użyciu niewielkiej siły. Zgrubienia na brzegach bocznych ścianek obudowy ułatwiają przytrzymanie serii 221 podczas montażu przewodów.

Jedna złączka – wszystkie rodzaje przewodów

2-, 3- i 5-przewodowe złączki instalacyjne są przeznaczone do montażu przewodów linkowych o przekroju 0,14 – 4 mm² oraz jedno- i wielodrutowych o przekroju 0,2 - 4 mm². Tym samym mogą być wykorzystywane do łączenia różnych typów i przekrojów przewodów. Zastosowanie cynowanych szyn prądowych zapewnia niezawodne i gazoszczelne połączenie.

Złączki te przeznaczone są do prądu nominalnego maksymalnie 32 A/450 V i mogą być stosowane w temperaturze dopuszczalnej długotrwale 105 °C, zarówno do małych, jak i dużych odbiorów. Certyfikaty ENEC oraz UL potwierdzają dopuszczenie serii 221 do zastosowania na światowych rynkach.

Zalety złączek instalacyjnych

oszczędność miejsca nawet do 40 % w porównaniu ze złączkami z serii 222 WAGO

przezroczysta obudowa do kontroli wzrokowej prawidłowego ułożenia oraz odpowiedniej długości odizolowania przewodów

komfortowy montaż przewodów przy użyciu niewielkiej siły

dowolna kombinacja różnorodnych przewodów o przekrojach od 0,14 – 4 mm²

dwa otwory pomiarowe do wszystkich dostępnych w handlu końcówek pomiarowych


ZAPRASZAMY -> KLIKNIJ

Złączki WAGO:2
273-202

2273-203

2273-204

2273-205

2273-208

222-412

222-413

222-415

221-412

221-413

221-415

Udostępnij